hosting zdjęć

15.11.2014, godzina 11:55

picture host Wiele osób chce posiadać witrynę internetową, jednakże samo pragnienie nie wystarcza. Już na początku rodzą się różne pytania. Jaki wygląd ma mieć witryna? Co powinna zawierać? Jakich narzędzi użyć do jej zbudowania? Czy można na niej zarobić?

Projektowanie stron WWW nie jest skomplikowane, aczkolwiek przed podjęciem pracy warto zastanowić się oraz sformułować, co chcemy na niej ulokować oraz opisać funkcje, które ma spełniać. Nie są to proste wyroki, ale trzeba je podjąć już na wstępie. Od tego zależy wygląd menu, oblicze strony głównej, ilość działów, nawigacja, ilość dokumentów i grafik, które będą nam niezbędne do zaprojektowania witryny.

Wczuj się w rolę czytelnika, zastanów się, co zrobi, gdy odwiedzi Twoją stronę, czego będzie poszukiwał, co możesz mu zaoferować, ile to będzie kosztować host image. Swoje obserwacje zaprezentuj kilku znajomym i zapytaj, co o tym wszystkim myślą. Na pewno podpowiedzą Ci, co ich zdaniem należałoby dorzucić lub przerobić.

Zapamiętaj, że treść musi być na tyle ciekawa, aby utrzymać internautę na dłużej. Jeżeli strona będzie interesująca oraz oryginalna, wiele osób będzie z niej korzystać, a przecież o to chodzi!

Bardzo ważkie jest, aby strona była możliwie najlepiej przygotowana. Szczególnie podczas jej pierwszej prezentacji w Internecie. Ale jak to zrobić? Jest kilka metod.

Teksty - nie mogą być powierzchowne, zbyt ogólnikowe, rozciągłe oraz nieciekawie napisane. Sprawdzaj błędy ortograficzne, czytaj tekst po kilka razy.

Grafika - musi być właściwie dobrana do serwisu. Jeżeli nie masz zdolności plastycznych, popytaj rodzinę, czy nie chcieliby pomóc. Ważny jest dobór kolorów, kształtów, zestawienie grafik z innymi elementami witryny. Pomyśl o fotosach – ożywiają tekst i przyciągają oko.

Nawigacja - dzięki niej możesz odnieść zwycięstwo w batalii o liczbę wyświetleń. Proste poruszanie się po stronie, odnajdywanie informacji czy intuicyjne przechodzenie między poszczególnymi działami to klucz do sukcesu.

Prawa autorskie – uwzględniaj je zawsze i za wszelką cenę host image, a jeżeli masz obiekcje, pytaj o zgodę twórców. Pamiętaj, że wszystko, co nie jest Twoje należy do kogoś innego.

Modernizacja - to magnes na czytelnika. Strona nie może być nieaktualna. Staraj się przewidzieć z jaką częstotliwością będzie dodawana nowa treść.